millimeter-papier bij examens

Derek stelde deze vraag op 12 mei 2018 om 23:35.

Waarom wordt er altijd vierkante millimeter paper gebruik bij het examen havo van natuurkunde. Dit is heel lastig af te lezen en meestal is de lijn dan nog niet op een afleesbaarpunt 

Reacties

Theo de Klerk op 13 mei 2018 om 00:05
"Echt" millimeterpapier is meestal in een onopvallend grijs of bruin/oranje tint zodat zwart potlood of pen duidelijk onderscheidbaar is.
Voor examenopgaven wordt alles in z/w gedrukt en blijkbaar is de achtergrond in grijs moeilijk weer te geven. Maar ik zou deze klacht/suggestie aan de Commissie van Examens doorgeven als ik jou was.
En aflezen: dat is dan wat moeilijker, maar hele generaties voor je hebben het kunnen doen, dus jij kan het vast ook wel. 

Overigens gaan grafieken niet altijd door snijpunten van coordinaten van millimeterpapier heen: dan zul je dus goed moeten interpoleren tussen waarden.
Jan van de Velde op 13 mei 2018 om 00:37

Derek plaatste:

 Dit is heel lastig af te lezen 

Ik heb nog nooit een "live" havo-examenpapier in mijn handen gehad. Ik weet wel dat die (millimeter)grafiekafbeeldingen in de PDF-versies van de oude examens overal op internet niet zelden héél slecht zijn, en als ik vmbo-materiaal als uitgangspunt mag nemen, véél slechter dan de echte papieren versies. Ik neem aan dat als de druk van de echte havo-examens van zo'n beroerde kwaliteit zou zijn dat er al lang iets aan gedaan zou zijn? 

groet, Jan
Vincent op 13 mei 2018 om 19:34
Inderdaad, en het '' milimeter '' papier klopt vaak qua afmetingen niet eens. Leg je geodriehoek er maar eens naast. Het zijn vaak rechthoekige blokjes van groter dan 1mm x 1mm, heel erg verwarrend als je dingen wilt invullen af en toe

Ik ben zelf meer een fan van het echte 1mm papier :)
Theo de Klerk op 13 mei 2018 om 21:11
Ik kan me sinds 2010 eigenlijk niet herinneren ooit vwo of havo examens gezien te hebben met millimeter-grafieken. Meestal is de indeling grover (zoals bijv. onderstaand).



en denk dat millimetergrafieken van (ruim) voor die tijd zijn en misschien via copie-op-copie bij gebrek aan een origineel steeds contrastrijker zijn. Een aantal oude NVON voorbeelden lijken ook fotocopieen te zijn. Mijn eigen 1972 examen had ze ook.
Dus voor de huidige examens is de vrees voor millimetergrafieken denk ik niet nodig.
Theo de Klerk op 14 mei 2018 om 17:16
Speaking of the devil... dit stond in het havo examen van dit jaar (zojuist afgelopen)



maar m.i. wel goed af te lezen.
Jan van de Velde op 14 mei 2018 om 18:07

Theo de Klerk plaatste:

maar m.i. wel goed af te lezen.
ik denk dat het (papieren) origineel veel beter afleesbaar was. Zo uit een gescande PDF en weergegeven op een scherm krijg je dikkere en dunnere lijntjes, net hoe de pixelgrens uitvalt, het verschil tussen de centimeter- en de millimeterstreepjes valt weg, dat soort dingen.

Ik zal aan mijn collega's eens een papieren origineel vragen.

Groet, Jan
Jan van de Velde op 08 juni 2018 om 16:46

Jan van de Velde plaatste

Ik denk dat het (papieren) origineel veel beter afleesbaar was. 
Heeft even geduurd, maar ik heb intussen zo'n papieren origineel. En daar is helegaar niks mis mee. Een prima diagrammetje van millimeterpapier-kwaliteit. 

Dus de boosdoener is de PDF-scan, op je echte examen ziet dat er heel fatsoenlijk uit en is dat prima bruikbaar. 

Groet, Jan

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Noortje heeft zevenentwintig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Noortje nu over?

Antwoord: (vul een getal in)