Hallo,
Een vraag met betrekking tot het berekenen van de druk in een buis.

h1 = 0,5 meter
h2 = 3,5 meter
Pho = 1000 kg / m^3
v = 30 m/s
g = 10 m/s^2
In de tekening is de blauwe lijn het wateroppervlak.
De (zwarte) buis word door het water gehaald met 30m/s.
Rood is een afsluiter die dicht staat.
Ik neem aan geen wrijving.
Hoe kan ik nu de druk in de opening van de buis berekenen?
Kan dit mbv Bernouille?
P1 + Rho g h1 + 0,5 Rho v1^2 = P2 + Rho g h2 + 0,5 Rho v2^2
Is snelheid 2 hier nul? En de druk bovenin de buis?