massa+daalsnelheid

jeroen stelde deze vraag op 25 april 2008 om 14:15.
wat is het verband tussen de daalsnelheid en de massa van een voorwerp dus wat gebeurd er met de snelheid als de massa 2x keer zo groot word

Reacties

Jan op 25 april 2008 om 17:37

Dag Jeroen,

Hier hoort waarschijnlijk nóg een gegeven bij: wát daalt er eigenlijk, en waarin daalt het? Mag wrijving wél of juist niet verwaarloosd worden?

Groet, Jan

jeroen op 26 april 2008 om 00:12
het voorwerp is een bol (cw= ongeveer 0,5) en het daalt in de lucht en er werkt zwaartekracht op dus ook wrijving
Jan op 26 april 2008 om 09:51

Dag Jeroen,

In dat geval zoek je een evenwicht tussen twee krachten, namelijk de zwaartekracht en de luchtweerstandskracht. Als je van alletwee de factoren opzoekt waarvan die afhankelijk zijn (die staan in de formules waarmee je die twee krachten kunt berekenen) kom je weer een stap verder. Als je weet dat de Cw waarde van een bol ongeveer 0,5 is moet je daarmee een heel eind kunnen komen.

Wat je dan nog moet doen is vaststellen op welke factoren in die formules die verdubbelende massa nog van invloed zou kunnen zijn. Kun je dat eens factor voor factor bediscussiëren?

Groet, Jan

jeroen op 29 april 2008 om 21:34

bedankt ik weet nu alles wat ik moet weten

Jan op 30 april 2008 om 00:38

....ik ben best benieuwd wat je conclusie dan wel is :-)

Groet, Jan

jeroen op 05 mei 2008 om 22:56

mijn conclusie heb ik nog niet maar ik kan hem nu wel uitrekenen.

Jan op 06 mei 2008 om 09:12

Dag Jeroen,

Ik bedoelde ook meer je conclusie omtrent welke invloed een verdubbelende massa zou moeten hebben op de daalsnelheid. Als je zegt dat je het kunt berekenen heb je die conclusie al.

Groet, Jan

jeroen op 29 mei 2008 om 13:50
als de massa 2x keer zo groot word, word de snelheid 1,424214 keer zo groot
Jan op 30 mei 2008 om 21:15

Als je uitgaat van kogels waarvan bij toenemende massa ook noodzakelijkerwijs de diameter verandert (grotere massa, groter volume) klopt je factor niet.......

jeroen op 01 juni 2008 om 20:30

ik heb het hier alleen over een bolvormig voorwerp zoals een bal dus. om het uit te rekenen heb ik trouwens fw=fz gebruikt

 

Jan op 01 juni 2008 om 21:11

En die kogel/bal wordt niet groter als de massa groter wordt? Want anders neemt namelijk ook de doorsnede A in de wrijvingskrachtformule toe.

Dan, als je dichtheid van je kogels verschilt, komt ook Archimedes als VERSCHILfactor om de hoek kijken (in absolute zin deed hij dat trouwens tóch al, voor Archimedes zul je sowieso moeten corrigeren op de zwaartekracht Fz). Niet dat dat voor kogels met een redelijke dichtheid in een medium als lucht veel uitmaakt trouwens, maar als je eenmaal in olie of water begint te meten zou ik het effect zeker niet verwaarlozen.

trouwens, óók in lucht niet als je wilt stellen:

  • als de massa 2x keer zo groot wordt, wordt de snelheid 1,424214 keer zo groot

want dat is me nogal een significantie.

Groet Jan

jeroen op 02 juni 2008 om 16:02
ik gebruik geen kogels maar ballen die rond zijn met een cw waarde van 0,5 en het is gewoon in de lucht met luchtwrijving. btw ik ben al klaar met het werkstuk

Plaats een reactie

+ Bijlage

Bevestig dat je geen robot bent door de volgende vraag te beantwoorden.

Roos heeft zevenentwintig appels. Ze eet er eentje op. Hoeveel appels heeft Roos nu over?

Antwoord: (vul een getal in)